Kwiecień plecień bo przeplata… Taniec, deskorolka i starcie superbohaterów!

Przyznam się Wam, że Karawana krąży ostatnio wokół tańca. Nie wiem jaki będzie efekt końcowy tego „krążenia” (może tematyczny wpis na blogu?), ale pierwszy film kwietniowego KiTu to właśnie taniec.

TAKIE TANGO

„En Tus Brazos” – tytuł przypomina mi, że zawsze chciałam nauczyć się hiszpańskiego. Dzięki tej animacji znam przynajmniej jeden zwrot- „En tus brazos” tłumaczy się dosłownie – „W twoich ramionach”. Animację stworzyło  trzech francuskich artystów (François-Xavier Goby, Edouard Jouret i Matthieu Landour). Film powstał w 2007 roku i od tego czasu podróżuje po wielu festiwalach na całym świecie. Nie tylko po tych filmowych… Wyświetlono go między innymi na mistrzostwach tańca w Buenos Aires w 2007 roku. W tym samym roku został uhonorowany na międzynarodowej konferencji grafików SIGGRAPH (Special Interest Group on GRAPHics and Interactive Techniques).

Ktoś powiedział kiedyś, że „tango, to smutna myśl którą się tańczy”. Co Wy na to?

źródła:
http://filmnosis.com/shortfilms/en-tus-brazos/ http://www.fxgoby.com/En-tus-brazos

 

DESKOROLKA

Jazda na desce nocą, zapomnianymi uliczkami? Czy to jakaś wersja Tony’ego Hawka? Można mieć takie skojarzenia. Prezentowany film „Trick Meter” to skaterskie wyzwanie, którego podejmuje się młody chłopak (w tej roli  Jack Fagan). Każdy komu zdarzyło się przynajmniej raz obejrzeć gameplay walkthrough dowolnej gry, zrozumie co reżyser (Simeon Duncombe) miał na myśli. Gdy nieuchronnie zbliża się limit czasu, wszyscy trzymamy kciuki za gracza.

źródełka:
https://www.shortoftheweek.com/2015/06/03/trick-meter/

 

ŚWIT SPRAWIEDLIWOŚCI – FAN EDITION

Batman, Superman i LEGO? To musiał zrobić nerd. Dokładnie: „Brick Nerd Studios”. Spokojnie, ten short nie zawiera spoilerów. Jest w nim za to mnóstwo zabawy tak popularnym ostatnio motywem konfliktu między bohaterami. Czy parodia dobrze trafia w przyciężkawy „Dawn of Justice”?

Because..I’m BATMEN!

c.d.n.

Reklamy