kit

W Katowicach rozpoczął się Intel Extreme Masters, jest więc short dla fanów gier! Ale nie tylko. Dzisiejszy KiT jest tak różnorodny, jak różnorodna i kolorowa jest wyobraźnia.

ZAGRASZ?

Zaczniemy od filmu, który łączy fanów kina i gier. Prawie 7 minutowy projekt „Portal: No Escape” to krótki metraż oparty na motywach znanej gry logiczno-zręcznościowej z 2007 roku. Nad grą „Portal” pracowali studenci z DigiPen Institute of Technology, a wydana została, z wielkim sukcesem, przez studio Valve. Prezentowany film czerpie z gry nie tylko pomysł fabuły, ale również postać głównej bohaterki- Chell. Są tu jacyś fani? Zapraszam do komentowania.

Reżyserem shorta jest Dan Trachtenberg, który w swojej karierze ma już produkcję reklam dla takich firm jak Lexus, Nike, i Coca Cola. Muzyką zajęli się Mike Zarin i Tony Hajjar. Mnie osobiście urzekł rewelacyjny montaż, utrzymujący napięcie i nadający całości dynamikę filmu akcji.

Więcej info:

 

PRZEGRANY NA STARCIE

Drugim wybranym na dziś filmem jest „Zero” (2010). Film reżyserii Christophera Kezelosa wielokrotnie nagradzany, nie tylko za wykonanie, ale również za poruszaną tematykę.  Projekt wykonano techniką animacji poklatkowej (kosztował więc twórców wiele wysiłku). Dokładną informację prasową wystosowaną przez twórców znajdziecie tutaj. Jest to idealny film na rozpoczęcie dyskusji na temat wolności, tolerancji,  społecznego odtrącenia i walki o swoje miejsce na świecie.

Lista nagród zdobytych przez „Zero”:
2010 LA Shorts Fest: Best Animation
2010 Rhode Island International Film Festival: First Place – Best Animation
2010 Grand OFF – World Independent Film Awards: Best Animation
2010 ATOM Awards: Best Short Animation
2010 Naples International Film Festival: Best Short Film
2010 Flickerfest International Film Festival: Best Achievement in Sound
2010 Australian Cinematographers Society: Golden Tripod – Experimental and Specialised category (National)
2009 Australian Cinematographers Society: Gold Award – Experimental and Specialised category (NSW/ACT)
2010 Bondi Short Film Festival: Best Script
2010 Bondi Short Film Festival: Best Design
2011 Shorts Film Festival: Bronze Award

3 MINUTY CZEGOŚ NIEZWYKŁEGO

To dzieło powstało, kiedy astrofizykowi- Neilowi Degrassowi zadano pytanie: „Jaki jest najbardziej zdumiewający fakt o wszechświecie?”. Na podstawie jego odpowiedzi Max Schlickenmeyer stworzył właśnie ten krótki dokument. W montażu wykorzystano m.in. zdjęcia i filmy z archiwum NASA. Trudno skomentować takie dzieło, ale odważnych zapraszam do dzielenia się wrażeniami.

 

To koniec dzisiejszej podróży. Każdy film jest inny, piszcie, który podobał Wam się najbardziej. A poprzedni KiT (w którym m.in o miłości w stylu seampunk, PIXARowych chmurach i mrocznej historii pewnego sklepu z lalkami) kryje się po kliknięciu w nasze świeże, piękne logo Krótki i Treściwie.

kit

Reklamy