Czy istnieje cover doskonały? Zapewne nie, ale warto się rozglądać. Lubię ten kawałek. Raz pojawi się w głowie i trudno go stamtąd wyrzucić, ale tym razem nie mam nic przeciwko. Zapraszam w muzyczną podróż.

Zwykle preferuję oryginalne wykonanie piosenek. Covery Adele? Trudno pokonać oryginał, Eda Sheerana ? też rzadko. Za to ta para: The Hound + The Fox robią według mnie coś magicznego. Już od dawna przyglądam się jak ewoluuje ich kanał na YT . Powód dla którego tak chętnie tam zaglądam to nie tylko miłe dla ucha jasne głosy piosenkarzy, ale również kreatywność teledysków- ich piękno tkwi w prostocie.

Ten duet udowadnia mi, że do prezentacji artystycznego performensu wcale nie potrzebny jest wysoki budżet. Wystarczy talent i trochę szaleństwa o które nie trudno, kiedy w grę wchodzi pasja.

Tak, to prawda, że sukces ponad 15 500 subskrybentów duet zawdzięcza temu, że na covery wybiera aktualny top ballad i innych utworów o wysokiej popularności (tak jak The Hanging Tree- prosto z soundtracku The Hunger Games). Czy jest to jednak wada? A może po prostu charakterystyka niszy artystów zajmujących się coverami? Osobiście uważam, że w momencie publikacji dzieło (niezależnie czy to muzyka, obraz, czy książka) staje się po części własnością wszystkich. Nie chodzi tu o naruszania praw autorskich ale o tworzenie swoich własnych interpretacji. I tak właśnie The Hound i The Fox pięknie interpretują to, obok czego kiedyś przechodziłam obojętnie, nadając utworom swój własny, niepowtarzalny charakter.

Oddaję teraz głos tej dwójce. Oto kim są:

We are a husband-wife duo from Portland, OR doing what we love most, making music! We love to create our own versions of songs that inspire us, and we LOVE to write and share our own originals as well. As part of a video production team, FifGen Films, we are passionate about the visuals and the stories that accompany our music and we hope that you can see that in our videos we have uploaded here. Thank you so much for stopping by- if our music or videos are something that you enjoy and that you’d like to stay updated on, please consider subscribing! We appreciate your comments, shares, and support more than you know! (źródło)

Reklamy