Największa medialna kampania ruszyła a ja, ulegając jej, po raz kolejny zdecydowałam się zasiąść w fotelu i zrelaksować przy jednej z moich ulubionych filmowych sag. Wybrałam się ponownie w podróż do odległej galaktyki bo, cytując mojego znajomego i zapewne nie tylko jego „Jak można nie lubić Gwiezdnych Wojen?!”.

Gwiezdne Wojny to nie tylko film. To medialnie podsycana społeczna subkultura pełnalittleyoungjedi kolorowych kostiumów, parad i cudacznych wymysłów. Na całym świecie organizowane są zloty fanów,  pokazy walk na świetlne miecze i wiele innych temu podobnych imprez. Zdecydowanie przyjdzie jeszcze czas na głębszą analizę tego zjawiska na łamach Karawany. Bo jest ono fascynujące!

18.12 na premierze VII części spotkają się dwa pokolenia fanów… no i reszta, którą media (i starsze rodzeństwo.. lub rodzice) przygotowują właśnie do pasowana na rycerzy Jedi.

Trend na Gwiezdne Wojny nie ominął  Polski. 20 września 2015 zakończyła się VII już edycja StarForce w Toruniu. Można o niej poczytać tu:

http://starforce.eu/

18kynohv7pqzrjpgAtrakcje dla fanów przygotowuje się nieustannie na całym świecie. W Londynie z okazji premiery sagi Gwiezdnych Wojen na Blu-ray w 2011 roku BT Tower zamienił się w ogromny miecz świetlny, a  w tym roku Kolumna Nelsona na Trafalgar Square cięła niebo niebieskim laserem (http://metro.co.uk/2015/12/16/star-wars-the-force-awakens-premiere-sees-nelsons-column-turned-into-lightsaber-5570408/).

Kultowe postaci i motywy sagi można spotkać wszędzie. Zupełnie jakby licencja na markę kosztowała grosze, a producenci w ogóle nie podejrzewali, że konsumenci odczuwają przesyt. Star Wars JEST WSZĘDZIE.

Star-Wars1

A tu już z innej beczki. Być może zdarzyło się Wam natknąć się na tę stronę. A jeśli ktoś jej jeszcze nie zna… Hm.. To ostrzegam przed efektami ubocznymi. Do strony chętnie wraca się w momentach odczuwania skrajnej frustracji.(klik w obrazek)

vader

Ale nic, nawet zdalnie sterowany BB8, nie może się równać z wykorzystaniem głosów Vadera i Yody przez firmę Tom Tom w urządzeniach GPS 😀

Jak by to było, gdyby na drodze, zamiast Krzysztofa Hołowczyca, prowadził Cię Darth Vader?

http://www.youtube.com/watch?v=2ljFfL-mL70&feature=BFa&list=PL8B2698EB3CDD33CC&lf=mh_lolz

O! Albo Yoda!

http://www.youtube.com/watch?v=FdcJVuylmsM&feature=BFa&list=PL8B2698EB3CDD33CC&lf=mh_lolz

Który lepszy? Piszcie w komentarzach 😀

Co będzie się działo w najnowszej części SW „The Force Awakens”? Czy zaskoczy nas pozytywnie czy negatywnie? NIE MA SPOILERÓW PRZED PREMIERĄ! Chociaż.. oceniając zewnętrzną otoczkę…

Zamiast wysuwać przedwczesne wnioski Waszej ocenie poddaję sylwetkę reżysera- J.J. Abramsa, który w 2007 roku przedstawił taką oto autoprezentację na łamach TED Talks:

TED Abramsa zrobił na mnie potężne wrażenie. Liczę na to, że podobne, pozytywne emocje, będą towarzyszyły mi w kinie oglądając efekty jego pracy.

A na koniec straszliwie sympatyczna sesja zdjęciowa z udziałem dwóch Szturmowców 😀 Niech Moc będzie z Wami.

http://www.widelec.org/zdjecie,szturmowcy,3248.html

Reklamy